Sala weselna – jak powinna być wyposażona

Poszukiwanie odpowiedniego miejsca do zorganizowania wesela, to jedna z pierwszych spraw, którymi zajmują się przyszli państwo młodzi. Terminy rezerwowane są przez pary z dużym wyprzedzeniem i aby znaleźć atrakcyjną lokalizację w dobrej cenie, konieczne jest jak najwcześniejsze podjęcie decyzji. Z pozoru może się wydawać, że wnętrza sal niewiele się od siebie różnią – w rzeczywistości cały szereg szczegółów zadecyduje o komforcie gości i przebiegu zabawy.

 

Pierwsze wrażenie

Po wejściu do sali skupiamy się przede wszystkim na wyglądzie głównego pomieszczenia, które będzie miejscem zabawy oraz spożywania posiłków. Nawet spore rozmiary nie gwarantują jednak, że sala pomieści wszystkich naszych gości – właściciel powinien jasno określić, iloma stołami i krzesłami dysponuje. Warto również zobaczyć, jak prezentuje się oferowana zastawa.

 

Zaplecze

Oglądając salę weselną, szczególną uwagę należy przywiązywać do wyglądu i wyposażenia kuchni. To właśnie tam powstaną posiłki, które są bardzo ważnym aspektem przyjęcia. Odpowiednia ilość sprzętów będzie ważna szczególnie przy większej ilości gości – nie chcemy przecież, by wydawane im potrawy były zimne i przygotowywane zbyt wcześnie. Warto również od razu przedyskutować kwestię obsługi – zarówno kucharek, jak i kelnerów. Ponownie istotna będzie szacunkowa liczba gości, co pozwoli ocenić ilość personelu.

 

Klimatyzacja

Powinna być standardem na salach weselnych, zwłaszcza, że uroczystości odbywają się zazwyczaj w okresie letnim, kiedy upały będą przeszkadzały w zabawie i mogą negatywnie odbić się na świeżości jedzenia.

 

Podest dla orkiestry i bezpieczny parkiet

Bardzo często muzyka na weselach grana jest na żywo przez wynajęty zespół. W takim przypadku podest dla orkiestry okaże się dobrym rozwiązaniem, bo dzięki temu parkiet będzie przeznaczony wyłącznie dla gości.

Sam parkiet nie powinien być natomiast śliski – należy pamiętać, że podczas tańca ryzyko kontuzji będzie znacznie większe, zwłaszcza gdy panie na uroczystości pojawiły się w wysokich szpilkach.

 

Parking

Zarówno para młoda, jak również weselni goście poruszają się samochodami, dlatego zapewnienie miejsc parkingowych jest niezbędne. Warto znaleźć miejsce, w którym wynajęcie miejsc parkingowych nie będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami.

 

Dekoracje i otoczenie

Niektórzy właściciele sal weselnych dają możliwość skorzystania z posiadanych przez siebie dekoracji. Z pewnością ograniczy to dodatkowe koszty.

Narzeczeni zwracają także uwagę na otoczenie – dla niektórych ważna będzie możliwość wyjścia na taras czy do niewielkiego ogrodu sąsiadującego z salą. Jeśli nie ma takiej możliwości, warto dopytać o osobną palarnię dla gości.

 

Kategorie: Ślub poradnik ,