Wybór sali weselnej – poradnik

Przygotowania do ślubu należy rozpocząć na długo przed planowaną datą uroczystości. Bardzo często pierwszym krokiem jest rezerwacja sali weselnej. Jest to związane z czasem, jaki należy poświęcić, by poznać ofertę różnych miejsc. Dopiero wówczas można świadomie podjąć decyzję i zarezerwować wybraną salę. Nie warto odkładać tej decyzji na ostatnią chwilę, pomimo iż sal weselnych jest coraz więcej, te najbardziej atrakcyjne lokalizacje mogą szybko zostać zajęte przez inne pary.

Aby ułatwić sobie poszukiwania, młodzi powinni kierować się kilkoma uniwersalnymi kryteriami:

 

Wielkość sali

To kluczowe kryterium, bo odpowiednia ilość miejsca zapewni niezbędny komfort przy stole i podczas zabawy. Nie warto jednak przesadzać, bo zbyt wielka przestrzeń przy małej liczbie gości będzie wydawała się pusta i mało przytulna. Na początku oszacowanie spodziewanej liczby gości może okazać się trudne, warto jednak pamiętać, że podczas wyboru sali ważna jest orientacyjna liczba.

 

Koszt wynajmu sali

Wesele wiąże się z poważnymi kosztami, dlatego trudno całkowicie zignorować kwestię ceny wynajmu sali. Bywa ona często kryterium, które przesądza o wyborze danej lokalizacji. Oglądając sale weselne nie można jednak ograniczać się do uzyskania podstawowej informacji o cenie – kluczowe są bowiem szczegóły i to, co oferowane jest w ramach podanej sumy. Zapewnienie takich usług, jak na przykład: dekoracja sali, parking dla gości oraz obsługa kelnerska, znacząco wpływa na ograniczenie innych kosztów. Dla przyszłych państwa młodych ważną informacją będzie na pewno forma i kwota zaliczkowania.

 

Klimatyzacja i parkiet taneczny

Wygląd sali i jej wielkość rzucają się w oczy od razu. Ale aby podjąć ostateczną decyzję, warto zwracać także uwagę na szczegóły, które wpłyną na komfort gości. Wśród nich najważniejsze są właśnie klimatyzacja oraz rodzaj parkietu. Wesela odbywają się najczęściej w miesiącach letnich, a upalne temperatury sprawiają, że zabawa może być wyczerpująca dla gości. Dodatkowo wysokie temperatury negatywnie odbijają się na jakości podawanego jedzenia.

Zwrócenie uwagi na parkiet może za to zapobiec niebezpiecznym dla zdrowia gości sytuacjom – zwłaszcza dla pań w butach na wysokich obcasach taniec na śliskiej podłodze może okazać się przyczyną kontuzji.

 

Lokalizacja sali

W przypadku znacznej odległości sali weselnej od kościoła lub urzędu stanu cywilnego, dojazd może okazać się dla niektórych gości problematyczny. Koszty wynajmu autobusu muszą wówczas wziąć na siebie państwo młodzi. Sala pod miastem, w urokliwej okolicy ma jednak niewątpliwie swoje plusy i kwestia ta musi zostać przez narzeczonych wcześniej omówiona.

 

Kategorie: Ślub poradnik ,