Ślubne dekoracje na sali weselnej – jakie wybrać?

Nawet najpiękniejsza sala weselna nie zachwyci gości, jeśli nie zadbamy o dekoracje – dzięki nim puste wnętrze nabierze charakteru. Uczestnicy uroczystości na pewno docenią klimat, który można wyczarować dzięki dodatkom, takim jak nakrycia stołów, kwiaty czy świece. Spośród wielu możliwości narzeczeni muszą wybrać określone rozwiązania i wcale nie będzie to łatwa decyzja.

 

Dekoracje dobrane do sali

Zanim pomyślimy o wystroju wnętrza, konieczny jest wybór sali. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego miejsce powinno w pełni odpowiadać przyszłej młodej parze i uwzględniać jej oczekiwania. Od tego, w jakim stylu została zaprojektowana sala, bardzo często zależą dalsze decyzje. Jeśli ściany i sufity są bogato zdobione, a całości nadano wygląd stylowego dworku, należy unikać przesady i ograniczyć ilość dodatków. Dekoracje mogą z drugiej strony pomóc w ukryciu mankamentów sali lub ocieplić puste wnętrze.

 

Ozdoba stołów

Sporą część wesele goście będą spędzali przy stołach jedząc i rozmawiając, nie można więc pominąć jego dekoracji. Elegancki obrus i serwetki to podstawa, ale warto, by oprócz nich na stołach pojawiły się kwiaty i świece. Wszystkie dodatki powinny zostać tak dobrane, by kolorystycznie współgrały z wystrojem całej sali – efektownie wygląda połączenie bieli z mocniejszym akcentem kolorystycznym. Częstą praktyką jest także tworzenie wizytówek z nazwiskami gości oraz ozdobnych pudełeczek kryjących słodki podarunek dla gości – warto zadbać, by oba elementy współgrały ze sobą.

Pamiętajmy jednak, że dekoracja stołu nie może być zbyt bogata, bo wówczas utrudni gościom komunikację. Ogromne bukiety i lichtarze spowodują, że siedzące naprzeciwko siebie osoby, nie będą mogły swobodnie porozmawiać. Na stołach ustawiona będzie również zastawa, należy więc uważać z ilością pozostałych elementów.

 

Stół państwa młodych

Miejsce, przy których zasiądą państwo młodzi, jest zwykle wyeksponowane i udekorowane w szczególny sposób. Efektowne będzie z pewnością połączenie kwiatowej girlandy i udrapowanego materiału umieszczone za ich plecami lub spływające ze stołu. Wśród gotowych ozdób można także znaleźć gołąbki, obrączki czy ozdobne napisy „Para Młoda”, które zawiesza się za plecami małżonków.

 

Dekoracje w spójnym stylu

Ozdoby sali, stołów gości oraz państwa młodych to elementy, które pojawiają się w niemal każdej sali weselnej. W związku z wieloma możliwościami młodym niekiedy trudno podjąć konkretne decyzje. Warto jednak pamiętać, że przesyt i połączenie zbyt wielu deseni, motywów i kolorów może wywołać wrażenie chaosu. Zwykle lepiej sprawdzają się dekoracje wykonane w konkretnym stylu, wykorzystujące motyw lub kolor przewodni.

 

Kategorie: Ślub poradnik ,